.

Jesteś w: Strona główna >> Aktualności

Aktualności

Mar 31, 2016

10 powodów, dla których warto wybrać kominek na pellet


Kominki to pożądany element wystroju domu, a coraz częściej także główne źródło ogrzewania.  Jeżeli właśnie zastanawiasz się nad kominkiem do swojego domu lub szukasz alternatywnychsposobów ogrzewania mieszkania, na pewno trafiłeś na kominki na pellet. Dlaczego miałbyś się zdecydować na taki kominek? Zanim spróbujesz znaleźć równie wygodne rozwiązanie, poznaj kilka powodów przemawiających za kominkiem na pellet. 

 
 1. Wygoda 

  W większości domów kominek pełni tylko funkcję dekoracyjną. Tak, miał być wspomaganiem dla ogrzewania, tańszą alternatywą dla pieca węglowego lub gazowego. Tak, co wieczór miał w nim trzaskać ogień.  Ale wymaga rozpalania, sprzątania, pilnowania i naszego czasu. Gdyby kominek mógł pracować tak jak zautomatyzowany piec w kotłowni.. Tyle, że może. Może mieć wbudowany sterownik z programatorem. Może się automatycznie rozpalać i wygaszać. Może sam podtrzymywać zadaną temperaturę. Może mieć wbudowany zbiornik na opał i sam go sobie dozować w ciągu doby. Może się odpalać tylko wtedy, kiedy jesteśmy w domu. Kominek na pellet może być po prostu bardzo wygodnym rozwiązaniem.

 2. Czystość 

  W przeciwieństwie do tak jeszcze popularnego w naszym kraju węgla, pellet nie pozostawia ciemnego pyłu na ścianach i podłodze pomieszczenia, w którym jest używany. Ze względu na brak luźnych trocin, nie brudzi także tyle, co drewno. Samo spalanie pelletu jest bardzo wydajne. Z 1 tony zostaje od 2 do 4 kg popiołu. Czyszczenie kominka ograniczamy w ten sposób do minimum – raz na tydzień, zamiast za każdym razem, gdy chcemy w nim rozpalić. 

 3. Waga 

  Klasyczny kominek razem z zabudową to ciężar od 500kg do nawet 1000kg. W nowobudowanym domu można to po prostu uwzględnić, ale w istniejących już budynkach, a tym bardziej mieszkaniach, musimy się upewnić, czy strop udźwignie to obciążenie. Tymczasem kominek na pellet to waga rzędu 100kg! Robi różnicę, prawda?

 4. Sprawność 

  Kominki na pellet są bardzo wydajne. Ich sprawność wynosi ok. 90% (zależnie od modelu), co czyni je najbardziej wydajnymi kominkami na rynku. Co to oznacza dla użytkownika? Tyle, że z danej ilości opału spalanego w kominku na pellet uzyska dużo więcej ciepła niż uzyskałby spalając tą samą ilośc opału w jakimkolwiek innym kominku. W dłuższej perspektywie oznacza to oszczędność opału, a co za tym idzie - pieniędzy.

 5. Ekologia 

  Nowoczesne kominki  na pellety gwarantują ekologiczne ogrzewanie domu. W czasach w których nasze środowisko jest zagrożone, a ekolodzy biją na alarm w trosce o nasza przyszłość, przejście na biopaliwo odgrywa wielka role w ochronie naszej planety.  Dwutlenek węgla emitowany podczas spalania  biopaliwa jest równy ilości dwutlenku węgla absorbowanemu przez tę samą roślinę w trakcie jej cyklu życia. Spalanie biomasy nie ma więc żadnego negatywnego wpływu na wzrost poziomu CO2 w atmosferze. Pellet  powstaje poprzez prasowanie surowca pod wysokim ciśnieniem, bez udziału jakichkolwiek chemicznych substancji klejących. Podstawowym surowcem są odpady drzewne oraz leśne odpady drzewne (trociny, zrębki, wiór), które nadają pelletowi zapach lasu. Pellet jest paliwem ekologicznym należącym do grupy odnawialnych źródeł energii.

 6. Koszt 

  Klasyczny kominek wymaga zabudowy, koszt funkcjonalnego kominka zdolnego ogrzać pomieszczenie, zaczyna się od 10 tysięcy złotych. Kominek na pellet jest wolnostojący, nie wymaga zabudowy i tym samym ogromnych nakładów. Sam pellet jest paliwem tanim w stosunku do jego wydajności, a 15 kilogramowy worek dobrego pelletu kosztuje około 15zł!

 7. Bezpieczeństwo 

  Kominki na pellet są wyposażone w automatyczny system zatrzymywania i rozruchu w przypadku przerwy w dostawie prądu. Urządzenie po wyłączaniu uruchamia się automatycznie. Piece o szczelnej komorze spalania wyposażone są w także w system blokowania, gdy drzwiczki są otwarte. Bezpieczeństwo działania gwarantuje także mechaniczny zawór bezpieczeństwa, który otwiera się w przypadku nagłego wzrostu ciśnienia wewnątrz kominka.

 8. Design 

  Wolnostojące kominki na pellet dostępne są w wielu wariantach. W Regess Energy każdy kominek można dowolnie zmodyfikować pod względem obudowy. Możliwa jest zmiana koloru obudowy na dowolną barwę z palety RAL czy nawet wybór obudowy obłożonej ozdobnymi kafelkami ceramicznymi – przejrzyj katalog, aby poznać niektóre z wielu możliwych aranżacji komink na pellet Regess Energy.

 9. Funkcjonalność 

  Kominki na pellet występują w wielu wariantach i w zależności od potrzeb możemy wybrać odpowiednie rozwiązanie do domu, mieszkania czy nawet biura lub hali. W ofercie są kominki nawiewowe, które dzięki nadmuchowi ciepłego powietrza w ciągu kilku minut są w stanie zmienić temperaturę w pomieszczeniu. Dostępne są także kominki z dystrybucją gorącego powietrza, które dzięki systemowi rur rozprowadzają ciepłe powietrze po wielu pomieszczeniach. Bez problemu znajdziemy oczywiście kominki na pellet z płaszczem wodnym, które mogą wspomagać centralne ogrzewanie, ale i ogrzewać wodę użytkową.

 10. Finansowanie 

  Kominki na pellet kwalifikują się do grupy ekologicznych rozwiązań grzewczych. Kupując taki produkt grzewczy warto zastanowić się nad jego odpowiednim finansowaniem. Firmy mają możliwość skorzystania z  dotacji unijnych, indywidulni odbiorcy z dotacji gminnych 
  bądź nisko oprocentowanych kredytów z Banku Ochrony Środowiska. Są też gminy, które pomagają w finansowaniu modernizacji kotłowni na poziomie 25% czy nawet 50% bądź oferują symboliczne premie. Po informacje najlepiej udać się do Urzędu Miasta lub Gminy.
 
Wciąż się zastanawiasz jaki kominek wybrać? Zadzwoń do nas, doradzimy odpowiednie dla Ciebie rozwiązanie: 75-767-72-78.
 

SZYBKI KONTAKT

This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net) Wpisz tekst z obrazka w to pole (wielkość liter ma znaczenie)

DYSTRYBUCJA

Regess Sp. z o.o.
u. Bankowa 36

Tel. +48 75 644 20 73
Fax +48 75 612 60 49

info@regessenergy.pl