.

Jesteś w: Strona główna >> Aktualności

Aktualności

Nov 24, 2017

Prosument II - dotacje na zakup i montaż instalacji OZE


prosument II, panele słoneczne

W ramach tzw. Ekologicznego kredytu możemy uzyskać nawet do 30% dotacji na zakup oraz montaż mikroinstalacji odnawialnych źródeł energii.  Kredyt oparty o preferencyjne stawki  dotyczy m.in. :

  • instalacji fotowoltaicznych, 
  • kolektorów słonecznych,
  • pomp ciepła,
  • kotłów na biomasę,
dostępny jest od 16 października 2017 roku w BOŚ Banku.  Stałe oprocentowanie EKOkredytu ma wynosić 1%, a spłata kredytu może trwać nawet 15 lat. Środki na kredyty oraz na dotacje sięgające nawet do 30% zapewnia Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

 

 

Aktualne wydanie Ekokredytu Prosument II jest ukierunkowane do:
  • indywidualnych klientów,
  • wspólnot,
  • społdzielni mieszkaniowych.
 
Zostały zwiększone możliwości dotyczące wyboru instalacji oraz jej przeznaczenia. Dofinansowanie zakupu np. pompy ciepła lub kolektorów słonecznych, nie musi się równać instalacji np. paneli fotowoltaicznych. Nowością jest możliwość podpisania z regessenergy pełnomocnictwa, które pozwoli nam załatwić za Państwa wszystkie formalności. Podpis pełnomocnictwa musi być potwierdzony notarialnie ze względu na doniosłość załatwianej przez nas sprawy. Klient może także udzielić nam stosownego pełnomocnictwa bezpośrednio w BOŚ Banku
 
Program wprowadza ograniczenia odnośnie zbyt dużej instalacji w przeliczeniu na dane domostwo, liczbę mieszkających w nim osób. Ekologicznym kredytem mogą być objęte instalacje fotowoltaiczne do 40 kWp. Jeśli rozmawiamy o kotłach na biomasę lub kolektorach słonecznych limit wynosi do  300 kWt. 
 
Ważnym jest również, aby firma instalatorska prawidłowo zainstalowała wszelkie urządzenia sfinansowane na podstawie programu prawidłowo. Gdyż przykładowo mamy 36 miesięcy od uruchomienia instalacji na spełnienia jej warunku trwałości.  Jeśli nie spełnimy tego warunku, istnieje możliwość utraty preferencyjnych warunków finansowania, a co za tym idzie utraty dotacji
 
Zapraszamy Państwa do siedziby naszej firmy znajdującej się w Mysłakowicach lub do kontaktu telefonicznego z naszym ekspertem pod numerem +48 534 888 057.

SZYBKI KONTAKT

This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net) Wpisz tekst z obrazka w to pole (wielkość liter ma znaczenie)

DYSTRYBUCJA

Regess Sp. z o.o.
u. Bankowa 36

Tel. +48 75 644 20 73
Fax +48 75 612 60 49

info@regessenergy.pl