.

Jesteś w: Strona główna >> Aktualności

Aktualności

Dec 11, 2017

Kominek na pellet, zamiast pieca kaflowego


 

Kominek na pellet

Budując dom, zawsze rozmyślamy na temat jego "serca", którym jest kominek na pellet lub piec kaflowy. Bardzo często, to właśnie na nich zgodnie z projektem ma się skupiać uwaga najbliższego otoczenia. Nadają pomieszczeniom również osobisty charakter, którego tak bardzo poszukujemy w dzisiejszych czasach. Piec kaflowy łączy się raczej z przeszłością, którą wciąż próbuje się wskrzesić. Natomiast kominek na pellet jest ostoją nowoczesności oraz ekologii, która jest nieodzowna w codziennym życiu. Kompaktowość piecyków na pellet pozwala również o wiele lepiej zarządzać powierzchnią użytkową, aniżeli w przypadku pieców kaflowych. Musimy również pamiętać, iż w Polsce coraz dosadniej wprowadzane jest prawo antysmogowe, którego piece kaflowe z zasady nie spełniają, a to z kolei może nam przysporzyć wielu problemów. 

Wciąż uważa się, iż piec kaflowy, który potrafi utrzymać ciepło do 12 godzin przy regularnym dokładaniu surowca za bardzo wydajny. Nic bardziej mylnego, automatyzacja oraz oszczędność paliwa w przypadku kominka na pellet jest niezastąpiona oraz bezkonkurencyjna. Przede wszystkim, pellet to granulat wytworzony z trocin, wiórów i zrębków drzewnych sprasowanych pod bardzo wysokim ciśnieniem. Ta metoda sprawia, iż przy stosunkowo małej objętości jest bardzo wiele surowca, który przy spalaniu wytwarza tak pożądane ciepło przez ludzi. Trzeba zaznaczyć, iż pellet zawiera o wiele mniej wilgoci, aniżeli typowe drewno opałowe, którym zasilane są piece kaflowe.  Pellet zyskuje na uznaniu dzięki jego oszczędności. Obecnie jego cena jest podobna do ceny węgla kamiennego, lecz palenie nim jest dwukrotnie wydajniejsze
 
Urządzenia na pellet wyeliminowały wiele problemów, w tym najbardziej podstawowy rąbania drewna i dokładania go do paleniska. Dodatkowo zaoszczędzimy na przestrzeni, jeśli posiadaliśmy wcześniej składzik na drewno, którego przeznaczenie teraz możemy zmienić lub po prostu zlikwidować. Kominki na pellet nie wymagają stałego nadzoru oraz szczególnej wiedzy technicznej, a także są bardzo proste w montażu. Istotnym jest również, iż nie  będziemy musieli otwierać szyby, aby dołożyć paliwa. Nie uwolnimy zatem dymu oraz nie będziemy brudzić pomieszczeń, o które tak dbamy. Mogą one zastępować tradycyjny kominek oraz nie potrzebują specjalnego odpływu kominowego, wystarczy rura wykonana z kwasoodpornych materiałów. 
 
Kominki na pellet są urządzeniami, które są praktycznie bezobsługowe. Ingerencja ludzka polega na ustaleniu temperatury w programatorze oraz dodawaniu pelletu do specjalnego podajnika, który w zależności od użytkowania może wystarczyć nawet na 3 dni. Urządzenia na pellet mają wbudowany swój własny termostat elektroniczny, ale można je połączyć również z termostatem pokojowym. Ogromną zaletą jest również bezpieczeństwo, gdyż w przypadku wykrytej jakiejkolwiek awarii, podawanie pelletu natychmiast zostanie przerwane oraz rozpocznie się wygaszanie paleniska
 
Twórcy kominków na pellet dbają również o ich estetykę, która winna się dopasować do każdego rodzaju wnętrza, a różnorodność w ofertach zaspokoi zindywidualizowane potrzeby każdego klienta. Zapraszamy Państwa do skontaktowania się z naszym ekspertem pod numerem +48 534 888 057, który odpowie na wszystkie pytania. 

SZYBKI KONTAKT

This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net) Wpisz tekst z obrazka w to pole (wielkość liter ma znaczenie)

DYSTRYBUCJA

Regess Sp. z o.o.
u. Bankowa 36

Tel. +48 75 644 20 73
Fax +48 75 612 60 49

info@regessenergy.pl