.

Jesteś w: Strona główna >> Aktualności

Aktualności

Jun 21, 2018

Palniki na pellet


palnik na pelletZadaniem rozwijającej się technologii jest ułatwić nam wykonywanie codziennych czynności, które w znacznym stopniu potrafią nam utrudnić życie. W dziedzinie ogrzewania pellet stał się odpowiedzią na żmudne czynności, które są związane w typowym piecu, w którym pali się węglem. W przypadku kotłów oraz pieców na pellet oferują one zmaksymalizowaną automatyzację funkcjonowania urządzeń oraz ekologiczność rozwiązań. Wzrost świadomości przekłada się na wzrost sprzedaży zautomatyzowanych kotłów na pellet. Bardzo często ludzie decydują się również na modernizację kotłowni, która ma już swoje lata. Palnik na pellet dzięki swojej uniwersalności może zostać zainstalowany do większości urządzeń. obok zmodernizowanego kotła stawia się zasobnik na pellet wraz podajnikiem. Palnik jest odpowiedzialny za pracę większości komponentów kotła. Jednym z kluczowych aspektów, na który powinniśmy zwracać uwagę jest autooczyszczanie palnika, które świetnie się sprawdza w przypadku dobrej jakości pelletu. W przypadku tego rozwiązania można korzystać wyłącznie z certyfikowanego pelletu, gdyż inaczej może dojść do awarii układu. Przy wyborze samego urządzenia dobrze jest się kierować łatwością dostępu do kluczowych elementów konstrukcyjnych. Konstrukcja samego palnika może w znacznym stopniu ułatwić późniejszą eksploatację kotła na pellet. 

Palniki na pellet ze względu na ruszt możemy podzielić na:

  • palnik z ruchomym rusztem,
  • palnik z  obrotowym rusztem,
  • palnik ze stałym rusztem oraz zgarniaczem popiołu.

 

Palniki na pellet zostały wyposażone w tzw. zapalarkę, która poprzez gorące powietrze rozpala wstępnie małą ilość pelletu. Istotnym jest to, iż zapalarki są zazwyczaj ceramiczne, więc po jakimś czasie wypalają się jak żarówki. W momencie spalenia się tej części, zauważymy jak ważna jest konstrukcja palnika, gdyż w niektórych przypadkach wymianę tej części będziemy musieli zlecić fachowemu serwisowi. W niektórych przypadkach konstrukcja palnika została skonstruowana w tak prosty sposób, iż nie wymaga interwencji autoryzowanego serwisu. 

 

Decydując się na kocioł na pellet ważne jest również bezpieczeństwo. Urządzenie powinno mieć zainstalowany czujnik temperatury lub termik mechaniczny. Jeśli temperatura osiągnie niebezpieczny poziom, to zostanie odcięty dostęp do powietrza, a palenisko zgaśnie. Natomiast dozowniki celkowe stanowią skuteczną ochronę przed cofaniem się ognia.

 

Innym rozwiązaniem w zakresie zabezpieczenia w zakresie podawania paliwa jest klapka przeciwpożarowa, której zadaniem jest uniknięcie procesu cofania się płomienia. Zazwyczaj wymagają one jednak konserwacji oraz regularnych kontroli, czy funkcjonują należycie. Możemy się spotkać również z ofertą innowacyjnych klap przeciwpożarowych, które są oparte o działania grawitacji, a co za tym idzie są również bezobsługowe. Przed zakupem warto sprawdzić, czy interesujące nas urządzenie posiada tak podstawowe zabezpieczenie, gdyż wciąż można się spotkać z ofertami na rynku, które ich nie mają. 

SZYBKI KONTAKT

This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net) Wpisz tekst z obrazka w to pole (wielkość liter ma znaczenie)

DYSTRYBUCJA

Regess Sp. z o.o.
u. Bankowa 36

Tel. +48 75 644 20 73
Fax +48 75 612 60 49

info@regessenergy.pl