.

Jesteś w: Strona główna >> Aktualności

Aktualności

Oct 11, 2018

Co to jest kotłownia solarna?


kotłownia solarnaKotłownia solarna jest innowacyjnym systemem wykorzystującym wiatr oraz słońce jako źródła energii na rzecz ogrzewania centralnego oraz ciepłej wody. System jest w stanie nawet w 80% zaspokoić potrzeby domowników z odnawialnych źródeł energii. Dzięki temu rozwiązaniu będziemy w stanie zaoszczędzić znaczne kwoty związane z energią elektryczną. Kotłownia solarna wyposażona jest w dwa niezależne źródła energii:
  • system akumulacji ciepła,
  • inteligentny układ pompowo-sterowniczy.

Dodatkowo zostaje wyposażony we wszelkie elementy armatury, które usprawnią jego funkcjonowanie. To wszystko zostaje zawarte w jednej obudowie, która jest kluczem do nowoczesnego budownictwa. Montaż kotłowni solarnej zostaje ograniczony do minimum, tj. do podłączenia przewodów wody użytkowej oraz zasilania i powrotu obiegu centralnego ogrzewania. Wymagana powierzchnia pod zabudowę wynosi zaledwie 2 m2. Dzięki temu system nadaje się również do mniejszych budynków, w których każdy m2 się liczy.

 

Kotłownia solarna wykorzystuje dwa dobrze znane źródła energii:

  • słońce,
  • wiatr.

Promieniowanie słoneczne jest zamieniane dzięki absorberom w ciepło użytkowe. Wygenerowane ciepło trafia do instalacji centralnego ogrzewania. Powietrze natomiast jest sprężane, co pozwala osiągnąć mu nawet temperaturę 60o Celsjusza. Magazynowanie energii jest możliwe dzięki zastosowaniu unikatowych zbiorników opartych o roztwór soli. Wykorzystanie tej technologii do magazynowania charakteryzuje się pięciokrotnie większą skutecznością aniżeli standardowe rozwiązania w zakresie energii odnawialnej. Dzięki takiemu rozwiązaniu w małej skrzynce można zmagazynować energię, która posłuży do ogrzania całego budynku przez kilka dni. Możliwości magazynowania i stopień pokrycia energii zależne są od wersji urządzenia, które zakupimy. Zadaniem inteligentnego systemu jest magazynowanie oraz zarządzanie zgromadzoną energią na poszczególne podzespoły. Kotłownia jest ponadto wyposażona we wszelkie elementy związane z armaturą, które przysłużą się do prawidłowego funkcjonowania systemu. Kotłownia solarna została wyposażona w 4 odrębne systemy zabezpieczające, których zadaniem jest ochronić domowników. 

 

Na chwilę obecną na rynku nie ma innego tak zaawansowanego technologicznie urządzenia, które byłoby w stanie pokryć 80% kosztów związanych z eksploatacją domu. Nie ma na rynku drugiego takiego urządzenia, które posiadałoby tak korzystny okres spłaty. 

SZYBKI KONTAKT

This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net) Wpisz tekst z obrazka w to pole (wielkość liter ma znaczenie)

DYSTRYBUCJA

Regess Sp. z o.o.
u. Bankowa 36

Tel. +48 75 644 20 73
Fax +48 75 612 60 49

info@regessenergy.pl