.

Jesteś w: Strona główna >> Aktualności

Aktualności

Jan 4, 2019

Kominy stalowe do kotłów 5 klasy


emisja spalin
Zanieczyszczenie środowiska związane jest zazwyczaj z tym, iż mamy do czynienia z emisją spalin, która jest szkodliwa dla środowiska, w tym również ludzkiego zdrowia. Uchwały na poziomie samorządów coraz bardziej restrykcyjnie podchodzą do przepisów związanych z emisyjnością. Zaostrzenie regulacji wraz z programami pomocowymi ma na celu przyczynić się do zmniejszenia emisji w zgodzie ze standardami unijnymi. Zabrania się również instalowania nowych kotłów, które nie spełniają norm przepisanych prawem. Kotły 5 klasy stanowią rozwiązanie problemów związanych z emisją spalin. Charakteryzują się one bardzo niskim poziomem emisji zanieczyszczeń. Jednakże temperatura spalania w nich jest bardzo niska, co z kolei powoduje skraplanie się pary wodnej. Jest to przyczynkiem to powstawania kwaśnych skroplin, a to z kolei wymaga zastosowania zabezpieczeń. W związku z tym kocioł 5 klasy nie może współpracować z klasycznym, murowanym kominem. Musi być to przewód spalinowy, który może pracować w takich warunkach.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kominy stalowe stanowią najpopularniejszą receptę na problemy, które generują mokre spaliny. Kominy murowane są bardzo trwałym rozwiązaniem, jednakże jeszcze do niedawna technologia oferowała również inne rozwiązania w tymże zakresie. Spaliny z wcześniejszych palenisk miały wysoką temperaturę, aby nie wykraplała się woda. Nowoczesne kotły są odpowiedzialne za wykorzystanie niemalże całej energii w trakcie procesu spalania. Konsekwencją tego jest właśnie niska temperatura spalania, co doprowadza do reakcji wody z siarką, tworząc bardzo kwaśne środowisko. Spowodowało to potrzebę dodatkowego zabezpieczenia murów przed ich zniszczeniem. Jasno trzeba, iż prawo nie nakłada na inwestora stosowania przewodów spalinowych, które są kwasoodporne. Jedynie rozporządzenie w sprawie warunków technicznych wskazuje, iż wewnętrzna powierzchnia przewodów spalinowych w przypadku spalin mokrych, musi być kwasoodporna.
 
Jeżeli, w którymś odcinku komina temperatura spada poniżej 52o Celsjusza, to mamy do czynienia z tzw. mokrą pracą. Mogłoby się zdawać, iż jest to praktycznie niemożliwe, gdy mamy paliwo dobrej jakości. Jednakże sporo osób przekonało się, iż większość energii jest akumulowana w celu ogrzania domostwa, a to oznacza spadek temperatury w kominie. Również producenci zwracają uwagę na to, iż przy produktach tej gamy należy mieć komin odporny na działania mokrego spalania. Aby wydłużyć prawidłową pracę nie tylko komina, ale również instalacji grzewczej, warto się zastosować do tych zaleceń.

SZYBKI KONTAKT

This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net) Wpisz tekst z obrazka w to pole (wielkość liter ma znaczenie)

DYSTRYBUCJA

Regess Sp. z o.o.
u. Bankowa 36

Tel. +48 75 644 20 73
Fax +48 75 612 60 49

info@regessenergy.pl