.

Jesteś w: Strona główna >> Aktualności

Aktualności

May 19, 2015

Regess Energy w sercu UzdrowiskaKolektory słoneczne i gruntowa pompa ciepła Regess Energy 
pokrywają 100% zapotrzebowania na ciepło w pierwszym w Polsce
eko-apartamentowcu.
Inwestycja znajduje się "W sercu Uzdrowiska"
Cieplice Śląskie-Zdrój. 
Apartamentowiec powstał w centrum najstarszego w Polsce kurortu uzdrowiskowego – Cieplicach Śląskich Zdrój. Jest pierwszym w Polsce ogrzewanym wyłącznie zieloną energią. Doskonała lokalizacja, nowoczesny design, przestronne mieszkania o pow. od 78 aż do 134 m2 i wykonnie z najlepszych materiałów to kolejne atuty inwestycji wyróżniające ją na tle wszystkich pozostałych w Polsce. 

Podstawowym źródłem ogrzewania w budynku jest gruntowa pompa ciepła Smart&Solid o mocy 64,6 kW. Zasila zarówno instalację ogrzewania podłogowego, jak i ogrzewanie ciepłej wody użytkowej. Moc urządzenia została dobrana na postawie „Projektu robót geologicznych na wykonanie otworów technologicznych w celu wykorzystania ciepła Ziemi”.

Praca pompy ciepła jest wspomagana instalacją 10 płaskich kolektorów słonecznych. Kolektory DUOREG są przystosowane do zasilania centralnego ogrzewania oraz grzania wody użytkowej. 
Oba urządzenia Regess Energy całkowicie pokrywają zapotrzebowanie na ciepło w budynku.  

Więcej o eko-apartamentowcu: Ponadczasowe eko-apartamenty w sercu Cieplic
 

 

SZYBKI KONTAKT

This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net) Wpisz tekst z obrazka w to pole (wielkość liter ma znaczenie)

DYSTRYBUCJA

Regess Sp. z o.o.
u. Bankowa 36

Tel. +48 75 644 20 73
Fax +48 75 612 60 49

info@regessenergy.pl